6.8 C
Скопје
06:16 - 4 март, 2024

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се венчаа пред 5 години, а медиумите пишуваа за тој голем настан.

Двајцата се венчаа на 21 јуни 2018 година, а денес важат за еден од најпознатите парови. Тие се венчаа во црквата Свети Василиј Острошки на Бежанијска коса во Белград, а свадбената веселба со речиси 900 гости се одржа во еден белградски хотел.

Александра од неодамна постигна огромен успех одржувајќи серија многу успешни концерти во Србија, Босна, а сега и во Хрватска.

Овие денови се пишува многу за актуелната најголема млада ѕвезда во регионот, а нејзиниот кум Ацо Пејовиќ често зборува за тоа дека Прија го заслужила овој успех.

Бидејќи оваа информација за кумството меѓу двајца големи пејачи често протекува низ медиумите, јавноста веќе добро знае дека Аца бил сведок на свадбата, кум на венчавката на позната двојка од страната на Александра (односно „старосватица“). Сепак, малку е познато кој е кумот(од страна на Филип). Тоа е познатиот кошаркар Милош Теодосиќ. Оженет е со познатата актерка Јелисавета Теодосиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miloš Teodosić (@milosteodosic4)

(Видео) Неодолив танц на бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....