Ознака : мило ѓукановиќ

Лајфстајл Сцена

Пред некој ден Ѓукановиќ го женеше синот, а еве кои му беа единствени гости од Македонија (ФОТО)

Igor
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ кој денеска присуствуваше во официјална посета на нашата земја, пред само неколку дена на својот син-единец Блажо му направи свадба за...
Лајфстајл Сцена

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor
Блажо Ѓукановиќ, синот на претседателот на Црна Гора и демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, закажал венчавка на 21 септември во хотелскиот комплекс Свети Стефан....