Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Блажо Ѓукановиќ, синот на претседателот на Црна Гора и демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, закажал венчавка на 21 септември во хотелскиот комплекс Свети Стефан.

Како што пишуваат црногорските медиуми, семејството Ѓукановиќ подготвува гала венчавка на својот единствен син.

Мило Ѓукановиќ

Foto Zoran Djuric

Младиот Ѓукановиќ наводно планира да се жени во Милочерски парк со кој управува компанијата „Adritic properties“, на грчкиот бизнисмен Петрос Статиса, близок пријател на шефот на државата и партијата.

За деталите на свадбената прослава се знае малку, помеѓу останатото и кој од музичките ѕвезди ќе ги забавуваат гостите.

Блажо Ѓукановиќ со години успешно се занимава со бизнисот во секторот на енергетиката и неговите две компании имаат милионски профити. Синот на претседателот влегол во бизнисот на изградба на мини-хидроелектрани и водовод на подрачјето на колашинска општина каде започнал изградба на две хидро централи.

Во сето тоа имал поддршка од чичко му Аца Ѓукановиќ, но и татко му во времето кога беше премиер на Црна Гора.

Инаку пред пет години во истиот комплекс свадба правеше и тенисерскиот ас Новак Ѓоковиќ.

Слични објави

Бугарската фолк ѕвезда ги ПРЕПОТИ фановите со ВРЕЛИ фотки (ФОТО)

Igor

Ретко кој не го гледал филмот „Убава жена“: Оригиналната приказна требало да биде многу „повалкана“

Еспресо

Не остави да си замислувате како изгледа туку покажа се! Наоми Кембел во провокативна проѕирна комбинација (ФОТО)

Igor

Дали е здраво да се јаде храна која не потекнува од наше поднебје?

Igor

ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Igor

Здрава салата, лесна, а брзо заситува (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

десет − три =

Слични објави

Ги покажаа ОБЛИНИТЕ во коцкесто бикини (ФОТО)

Igor

„Бабо дај да те бакнам…“ – Урнебесно видео со пензионерка во време на коронавирус (ВИДЕО)

Еспресо

Сораја се пофали со торбите, фановите видоа нешто друго: „Градите ти се поголеми од главата“ (ФОТО)

Igor

Пејачката Тајчи емотивно за средба со обожавателка: Ѝ се потпишав на моја касета од 1991 година! (ФОТО)

Еспресо

Карлеуша за свадбата на Вељко: Борат пука, а казахстанските пејачки „мешаат“ (ФОТО)

Igor

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor