Ознака : Свети Стефан

Лајфстајл Сцена

Голема црногорска свадба: Луксуз, бели рози, скапи вина – се жени синот на Мило Џукановиќ (ФОТО)

Igor
Синот – единец на Мило Џукановиќ, Блажо Џукановиќ денеска се ожени со Милена Поповиќ со која беше долги години во љубовна врска, а раскошната прослава...
Лајфстајл Сцена

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor
Блажо Ѓукановиќ, синот на претседателот на Црна Гора и демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, закажал венчавка на 21 септември во хотелскиот комплекс Свети Стефан....