Ознака : Мило Џукановиќ

Лајфстајл Сцена

Голема црногорска свадба: Луксуз, бели рози, скапи вина – се жени синот на Мило Џукановиќ (ФОТО)

Igor
Синот – единец на Мило Џукановиќ, Блажо Џукановиќ денеска се ожени со Милена Поповиќ со која беше долги години во љубовна врска, а раскошната прослава...
Лајфстајл Сцена

Снашката на црногорскиот претседател во ВЕНЧАНИЦА од 7.000 евра. Погледнете ја!

Igor
Вчера се ожени синот на црногорскиот претседател Мило Џукановиќ. Избраничката на Блажо Џукановиќ е Милена Поповиќ од Зета. Таа на свадбата блескала во долга бела...