Снашката на црногорскиот претседател во ВЕНЧАНИЦА од 7.000 евра. Погледнете ја!

Вчера се ожени синот на црногорскиот претседател Мило Џукановиќ.

Избраничката на Блажо Џукановиќ е Милена Поповиќ од Зета. Таа на свадбата блескала во долга бела венчаница од 7.000 евра со длабок шлиц, која ја истакнала нејзината витка линија.

ало.рс

Како што дознава Ало, на свадбата имало 400 гости, 200 од страната на невестата, 200 од кај младоженецот. Секој гостин добил бела роза, која имала посебна симболика.

Milena Popović
ало.рс

Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ.

Слични објави

По 13 години брак се разведоа Перо и Ружица Антиќ

Igor

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Еспресо

ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ: Замина уште еден голем музичар

Igor

Импресиите од прославата на Врањеш не стивнуваат: За Цеца најскапиот апартман! (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 19 март 2019 (вторник)

Igor

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

девет + 6 =

Слични објави

Нејмар му ја „украде“ девојката на Малума: Славниот фудбалер во врска со ќерка на угледен бизнисмен од Загреб?

Еспресо

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо

Според науката ова е најубавиот маж на светот! (ФОТО)

Еспресо

Кардашијанката ПРЕТЕПЕЛА стриптизета!

Igor

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Еспресо

МИСТЕРИЈАТА ЗА БАРОН: Зошто Меланија и Доналд го кријат својот син од јавноста?

Igor