Добитна комбинација: Кои се најдобрите љубовни парови според хороскопот?

Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни.

Рак и Јарец
Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци лесно може да ја изгуби својата магија, затоа што Раковите ќе чувствуваат дека Јарците ги игнорираат, а на Јарците ќе им пречи зависноста и чувствителноста на Раковите. За да ја одржат врската треба да се посетат дека не се само партнери, туку и љубовници.

Лав и Водолија
Кога кралот Лав, ќе ја сретне уникатната Водолија, која не се поклонува пред ничиј авторитет ќе полетаат искри на сите страни. Бунтовност на Водолијата ќе го фасцинира Лавот, а Водолијата ќе се восхитува на неговата харизма. Врската ќе опстане ако и двете страни се заинтересирани за повремено повлекување од друштвото.

Девица и Риби
Енергијата е фатална кога ќе се спојат практичните Девици кои сакаат ред и распоред во животот со Рибите кои пливаат низ животот за да избегаат од рутината. Девиците ќе им помогнат на Рибите во организација, а Рибите ќе им покажат на Девиците како да се опуштат.
Нивната врска ќе опстои само со прилагодливост од двете страни и со чести разговори.

Овен и Вага
Овните и Вагите уште при нивната прва средба ќе почувствуваат силна привлечност. Сепак со тек на време ќе се јават проблеми, затоа што пристојното однесување и животот по правила ќе му одат на нерви на Овенот, а Вагата цело време ќе се труди да го „цивилизира“.

Бик и Скорпија
Кога сензуалните Бикови ќе се опуштат пред Скорпиите и ќе ја увидат нивната страст за животот, доаѓа до страсна врска. Но сепак конфликтите меѓу нив се неизбежни. За да ја спасат врската ќе треба страста повремено да ја изнесат од дома и ја насочат кон заедничко дружење со пријателите.

Близнаци и Стрелец
Освен физички, овие два знака се привлекуваат и ментално. Љубопитните Близнаци и филозофски настроените Стрелци лесно се фасцинираат и во состојба се со часови да разговараат за сѐ и сешто. Сепак, проблемите настануваат кога Близнаците почнуваат да се нервираат поради ставот на Стрелците дека знаат сѐ, а на Стрелеците им пречи што Близнаците се површни и сакаат да разговараат.

Слични објави

СЕ МАЖИ ЌЕРКАТА НА ЛЕНИ КРАВИЦ: На свадбата бил и Џејсон Момоа со храбар моден избор (ФОТО)

Igor

Раперка починала по зголемување на задникот, докторот со шокантна изјава: Умре зашто мораше да умре!

Еспресо

„Ангелите на Чарли“: Северина и другарките позираат во секси бикини! (ФОТО)

Еспресо

Хали Бери заработи критики откако го покажа својот син во штикли (ВИДЕО)

Еспресо

Фронтменот на ВАН ГОГ погоден со ШИШЕ ВО ГЛАВА: Потоа направил нешто несекојдневно (ВИДЕО)

Igor

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor

Остави Коментар

16 − 11 =

Слични објави

Луксузниот одмор на Аделина Тахири во Африка, пејачката објави и приватни слики (ФОТО)

Igor

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Еспресо

Дневен хороскоп за 10 јуни: Денеска сте многу емотивни и чувствителни, па од партнерот барате да ви посвети внимание

Еспресо

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Кетрин Зита Џонс се збогува со Кирк: Веќе ми недостасуваш!

Еспресо

Хороскоп за 17 март – Биковите ги очекува пресврт, Рибите нема да веруваат никому

Еспресо