20:42 - 18 април, 2024

Ознака : свети никола

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вака се слави Свети Никола во домот на Цеца: Анастасија во вамп издание

Еспресо
Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ допатува од Шпанија за да присуствува на славата во домот на Цеца заедно со семејството. Нејзиниот сопруг Немања Гудељ не...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Денес е Свети Никола, што да (не)правите на овој голем ден

Еспресо
Православните на овој ден се сеќаваат на Свети Никола, еден од најпочитуваните светци. Народот 19 декември го нарекол Николска Зима – во тоа време реките...
ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што да (не)правите на денот на Свети Никола: Не тагувајте и не жалете се на ситници

Еспресо
Православните на овој ден се сеќаваат на Свети Никола, еден од најпочитуваните светци. Народот 19 декември го нарекол Николска Зима – во тоа време реките...
ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Современи сведоштва за чудата на Свети Никола: Старецот кој нè спаси

Еспресо
Бројни се современите сведоштва за чудата на светецот Никола, а овојпат ви претставуваме неколку сведоштва од Русија. Старецот од станицата ме спаси! Неверојатна приказна се...
UncategorizedЕспресоЖенски печатЛајфстајлРетроСлајдер

ЗОШТО ТИТО НЕ ГО САКАЛ ДЕДО МРАЗ: Дедо Мраз требал да се замени со млада девојка на која ѝ помага стар партизан!

Еспресо
Познато е дека празниците секогаш ги легитимираат властите и тие постојат да го слават она што е на власт, па и Новата година и другите...