11.8 C
Скопје
19:06 - 20 април, 2024

Ознака : Васил Гарванлиев

Ви ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Васил Гарванлиев пред двата концерти во Скопје и Струмица: Џејсон го запознав на „Тиндер“ и ќе го донесам да ја види Македонија

Милица Џаровска
Со својата мајка Јулијана како најголема поддршка, поп-пејачот Васил Гарванлиев настапи на фестивалот „Охрид фест- Охридски трубадури“, на интернационална вечер, како специјален гостин. Македонскиот евровизиски...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

(ФОТО) Васил Гарванлиев објави фотографии со сопругот: Заљубени и среќни

М.Р.
По еден месец и по неколкуте провативни најави, знаци и симболи објавени на социјалната мрежа Фејсбук, македонскиот претставник на Евровизија во 2020 година за неколку...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

СО КОГО СЕ СВРШИ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ? „Небото е полно со ѕвезди, но јас гледам само една“

Еспресо
Пејачот Васил Гарванлиев се сврши, а наскоро ја планира и својата свадба. По неколку провативни најави, знаци и симболи објавени на социјалната мрежа Фејсбук, македонскиот...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Васил Гарванлиев: Се плашев да кажам дека сум геј, но по сите закани решив да ја раскажам мојата приказна

ЕСПРЕСО
Македонскиот претставник на годинешното издание на Евровизија, Васил Гарванлиев воодушеви со својата изведба на песната „Here I Stand“. За жал, моќниот настап, маестралната изведба и...
Наши ФациСлајдерСцена

Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на „Евровизија“

Еспресо
Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија шести по...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Го украде вниманието: Васил Гарванлиев се појави со круна од огледала на свеченото отворање на 65-тото издание на Евровизија

ЕСПРЕСО
Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев на свеченото отворање на 65-тото издание на Избор на песна за Евровизија се појави во елегантна , но и ексцентрина...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Васил Гарванлиев и покрај тоа што е позитивен, си го прослави родененот: Чуствувам колку е јак вирусот!

Васко Спасоски
Триесет и шестиот роденден, пејачот Васил Гарванлиев по се изгледа ќе го памети целиот својот живот, бидејќи веруваме дека ниту на сон не помислил дека...
Наши ФациСлајдерСцена

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Како што е познато, овогодишниот „Евросонг“ кој требаше да се одржи во холандскиот град Ротердам, е одложен поради пандемијата од коронавирусот. Поради тоа, овој најголем...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Почна обложувањето за Евровизија 2020: Според обложувалниците, Македонија ќе заврши на 38. место

Еспресо
Како и секоја година, сајтот Eurovisionworld.com почна да ги собира квотите од обложувалниците за претстојниот избор за песна на Евровизија, кој треба да се одржи...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Детскиот хор од Чикаго со емотивно видео му посакаа среќа на Васил на Евровизија!

Васко Спасоски
Детскиот хор од Чикаго, каде што Васил партиципирал од 1999-та до 2003-та година го изненади нашиот евровизиски претставник со прекрасно видео пеејќи ја песната „Татковина“,...