4.8 C
Скопје
03:52 - 21 април, 2024

Ознака : добро здравје

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

КУЈНСКИ АПАРАТИ КОИ РЕТКО ГИ ЧИСТИМЕ, А СЕ ЛЕГЛО НА БАКТЕРИИ: Кои се тие?

М.Р.
Кујната е место каде поминуваme многу време и најважно ја чуваме храната и приборот со кој јадеме, па затоа е потребно да е совршено чиста....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОЗИТИВНИ СВОЈСТВА НА УТРИНСКОТО КАФЕ: Како да го пиете за да ви помогне, а не одмогне?

M.Р.
Не можете да функционирате без да се напиете филџан кафе? Го обожувате мирисот на свежо кафе во раните утрински часови. Само една чаша топло кафе...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Марија Шерифовиќ одржа концерт и покрај коронавирусот, па заврши на инфузија…

Еспресо
Како резултат на новонастанатата ситуација со коронавирусот, покрај во странство, сега и кај нас и во другите земји од регионот се откажуваат јавни собири и...