14.8 C
Скопје
09:01 - 15 април, 2024

Ознака : жан митрев клиника

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Кога, како и зошто хистероскопија?

Денес многу жени чии професионални обврски наложуваат брзо да се вратат на работа, бараат алтернативни модалитети за замена на класичната хирургија и хистероскопијата е сè...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(Фото) Меѓународен конгрес во Единбург: Ги вложуваме нашите срца во грижата за пациентите

Еспресо
На овогодинешниот меѓународен конгрес во Единбург Шкотска, организиран од Европското друштво за кардиологија (ESC) и Здружението на кардиоваскуларни медицински сестри и сродни професии (ACNAP),  Клиника...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Услуги по акциски цени во Клиника „Жан Митрев“: Препознајте ги симптомите на мозочен удар и реагирајте „ИТНО“!

Еспресо
Изнемоштеност во екстремитетите или парализа на едната страна на телото. Темни точки на едното или обете очи, редуциран вид или двојно гледање. Ненадејна/нагла силна главоболка....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Инциденталом на надбубрежна жлезда

Доколку се утврди дека адреналниот инциденталом е функционално активен, тој треба хируршки да се отстрани. Надбубрежната жлезда е парен ендокрин орган, сместена во ретроперитонеалниот простор,...