СНИМИЛА МОЗОЧЕН УДАР СО КАМЕРА Само го зела телефонот и вклучила снимање (ВИДЕО)

Стејси Џепес (49) со автомобил се враќала дома од работа кога одеднаш осетила дека губи контрола над левата страна од телото. Сфатила дека е во состојба пред мозочен удар па одлучила со мобилниот телефон да ги сними симптомите, како би им помогнала на другите на време да ја препознаат таа состојба и да побараат лекарска помош.

– Докторот ми рече да вдишувам и издишувам ако тоа се случи, се со цел да се намали стресот – вели Стејси.

Слични објави

Пет години без „најголемиот џентлмен во рокенролот“: Влада Дивљан повеќе не е овде, но и понатаму е со нас!

Еспресо

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Igor

Модерно семејство: Музичарот на зимување со сегашната и поранешната партнерка (ФОТО)

Еспресо

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Еспресо

Краток фустан и деколте во преден план! Марјана Станојковска изгледа… (ФОТО)

Igor

Лепа Брена проговори искрено: Не мијам садови и не бришам прашина, плаќам луѓе за тоа!

Еспресо

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО: Која е тајната на Меган Маркл за витката линија по породувањето?

Igor

„Пријатели“ се враќаат на малите екрани!

Igor

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

БРИТНИ тврди дека против нејзина волја била сместена во ментална установа

Igor

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor