23.8 C
Скопје
09:31 - 15 јуни, 2024

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

Да, вистина е!

Доколку имате проблем со:

  • Болни и воспалени тетиви во пределот на шаката, рачниот зглоб, лактот, рамото, стопалото или ногата
  • Болки и оток во малите зглобови на шаките
  • Болки и оток во малите зглобови на стопалото
  • Мускулна болка
  • Болка во плешките
  • Ослободување на притиснати нерви како карпал тунел синдром, или кубитал тунел синдром
  • Контрактура на зглоб (вкочанет, ригиден зглоб)
  • Сите стадиуми на Дипитренова контрактура во шаките (трајно свиткување на прстите), дури и најтешкиот 4 (четврти) стадиум.

Можно е решавање на сите овие состојби без класична операција.
Оваа револуционерна метода (интервенција) ја спроведува д-р Синоличка Џамбазова која од скоро е дел од нашиот тим ортопеди. Таа е единствениот хирург за рака на Балканот која ги решава и најсложените проблеми со рацете со оваа специјална оперативна техника без користење на нож (скалпер).

Што треба да знаете за самата интервенција?

Се работи во локална анестезија и трае 30 минути, по што пациентот може веднаш да си оди дома. Нема контраиндикации и нема возрасно ограничување.
Оваа интервенција е ТРАЈНО РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ, нема рецидиви.
И токму минималната инвазивност на интервенцијата овозможува и побрзо закрепнување на пациентите.
За примената на оваа оперативна техника д-р Џамбазова минатата година го освои 1-то место на светско ниво.

Комерцијален текст.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....