24.8 C
Скопје
08:59 - 13 јуни, 2024

(Видео) Били Ајлиш го ископира хитот на Оливер Драгојевиќ! Слушнете ја новата песна на пејачката, што мислите вие?

Американската музичка ѕвезда Били Ајлиш пред две недели објави нов албум „Hit me Hard and Soft“, а особено една песна го привлече вниманието на нејзините обожаватели од Балканот.

Имено, ако прашате некои луѓе од интернет, нејзината песна „Birds of a feather“ потсетува на големиот хит на Оливер Драгојевиќ „У љубав вјере немам“ (U ljubav vjere nemam).

Опишанa како „атмосферска нео-њуејџ-вејв нумера“, „Birds of a Feather“ го позајмува својот наслов од англиска поговорка. Со „емоционално ранлив“ тон, Ајлиш пее за вљубувањето во личноста со која сака да се држи „заедно“. Нејзината љубов кон партнерот ја доведува до солзи и го моли никогаш да не ја остави.

На новиот албум на Били Ајлиш како автор на песната се потпишува нејзиниот постар брат и постојан соработник Финес О’Конел, но обожавателите од овие простори ја слушаат песната на Оливер Драгојевиќ, односно нејзиниот дел на пијано.

Некои искоментирале дека Били го „обработила“ Оливер, додека други се прашувале дали тоа е кражба или чиста случајност.

Таа песна ја напиша Џибони, а се најде на албумот на Оливер „Нека нова свитања“ од 1994 година.

 

 

 

 

 

 

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....