21.8 C
Скопје
00:27 - 18 јуни, 2024

(Фото) Тука пораснал Жељко Јоксимовиќ! Денес со Јована живее во вила од 2,5 милиони евра, а семејниот дом го заштитил со висока ограда

Српскиот музичар Жељко Јоксимовиќ денес живее со сопругата Јована и нивните деца во голема вила со базен, но првите чекори ги направил во семејната куќа во Ваљево.

Неговите родители Бранислав и Весна се труделе двајцата синови да ги изведат на вистинскиот пат, а денес, кога се тие возрасни луѓе со свои семејства, можат да уживаат во пензионерските денови.

Весна, мајката на Жељко, е активна на социјалната мрежа Инстаграм, па често сака да споделува фотографии од семејниот дом за кој очигледно води сметка.

Она со што Весна секогаш сака да се пофали се нејзините цвеќиња, кои ги има насекаде во дворот, каде што пред многу години малиот Жељко трчал и си играл.

Семејната куќа на пејачот во Ваљево се наоѓа на рид, а е опкружена со висока, бела ограда, додека на влезот се наоѓа црна капија.

Дека ужива во природата покажува и податокот дека околу куќата насекаде има тревни површини, а Весна се потрудила и сè да биде добро осветлено кога ќе се стемни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Joksimovic (@vesnagjoksimovic)

Пред влезот во куќата има гаража, а нејзиниот покрив може да се користи за да ги угости семејството и пријателите во убавите сончеви денови, додека самата куќа е изградена во стилот кој се практикувал пред многу години.

Да потсетиме, Жељко завршил гимназија во Ваљево, а во 1993 година се преселил во Белград, каде што се запишал на Факултетот за музичка уметност, а животот го навел да остане и да твори во главниот град на Србија.

 

Слични објави

(Фото) Брук Шилдс блесна на црвениот тепих на Тони Авардс: На нозете носеше папучки за на плажа порди операциите

еспресо

Цеца го искоментира гестот на Драгана Мирковиќ: „Фала Богу…“

еспресо

„Мојот зет ми е омилен во репрезентацијата“: По Анастасија и Цеца Ражнатовиќ замина во Германија да ја бодри екипата на Србија

Еспресо

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Еспресо

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Еспресо

(Фото) Гоца Тржан објави провокативна слика од својот сопруг Раша: Вежбајте и праќајте им на вашите сопруги вакви фотографии

Еспресо
Се вчитува....