23.8 C
Скопје
08:33 - 24 јуни, 2024

Драгана Мирковиќ доби регионална награда за хуманост во Загреб

Драгана Мирковиќ годинава слави четири децении од својата кариера, а во желбата да израдува што повеќе луѓе, нејзината турнеја покрај спектакуларни концерти ја одбележа и хуманитарна акција.

Балканската музичка ѕвезда се откажа од својата заработка во корист на оние на кои помошта им е најпотребна, а за тоа ѝ беше доделено големо признание во Загреб, каде што доби регионална награда за хуманост.

Мирковиќ беше специјална гостинка на прославата на хрватското издание на магазинот„Стори“, а по тој повод ѝ беше врачена наградата „Story heart“ за сето она што го направи во претходната година пред голем број угледни гости од околината.

„Ова признание навистина ми значи многу, но најважни ми се насмеаните лица на оние кои веќе добиле помош. Ќе продолжам да помагам на сите можни начини, бидејќи среќата секогаш се зголемува кога се споделува“, изјави Драгана при примањето на наградата.

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....