22.8 C
Скопје
17:07 - 30 мај, 2024

Ознака : извоз

ЕспресоСлајдер

Србија забрани извоз на млеко, освен за Македонија и Албанија

jasmina.kantardzieva
Одлука за забрана за извоз на сурово и пастеризирано млеко донесе Владата на Република Србија на седница што се одржа денеска. Оваа одлука нема да...
ЕспресоСлајдер

Денес средба во Истанбул на руски и украински делегации за безбеден извоз на украинско жито

Еспресо
Житните производи се блокирани во пристаништата на Црно Море под руска контрола. Обединетите нации ги надгледуваат тековните преговори меѓу Русија и Украина, со посредство на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Гасот не е единственото економско „оружје“ против „непријателските“ земји: „Русија има тивко но опасно оружје“ – земјоделскиот извоз

Еспресо
Русија се заканува дека ќе го блокира снабдувањето со гас за Европа доколку плаќањата не почнат да се вршат во рубљи. Но, тоа не е...