11.8 C
Скопје
23:29 - 23 април, 2024

Ознака : земјоделие

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Гасот не е единственото економско „оружје“ против „непријателските“ земји: „Русија има тивко но опасно оружје“ – земјоделскиот извоз

Еспресо
Русија се заканува дека ќе го блокира снабдувањето со гас за Европа доколку плаќањата не почнат да се вршат во рубљи. Но, тоа не е...