17.8 C
Скопје
21:36 - 15 април, 2024

Ознака : Марк Цукерберг

ЕспресоСлајдер

Закерберг ја призна својата грешка во однос на стратегијата што ја користи за Фејсбук и Инстаграм

Еспресо
Познато е дека Фејсбук во последно време има големи проблеми, што можеме да се види од падот на бројот на корисници, но и од состојбата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Марк Цукерберг ќе стане татко по трет пат

Еспресо
Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и неговата сопруга Присила Чан го очекуваат своето трето дете. Информацијата на социјалните мрежи ја сподели лично Цукерберг. – Драго...
СветСлајдерСцена

МАРК ЦУКЕРБЕРГ повторно МЕЃУ ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ во светот: Основачот на Фејсбук се збогатил за 11 милијарди долари!

М. Р.
Основачот и директор на компанијата „Мета“, Марк Цукерберг е побогат за 11 милијарди долари, а со тоа повторно се најде меѓу десетте најбогати луѓе на...