18.8 C
Скопје
20:23 - 5 октомври, 2022

Марк Цукерберг ќе стане татко по трет пат

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и неговата сопруга Присила Чан го очекуваат своето трето дете.

Информацијата на социјалните мрежи ја сподели лично Цукерберг.

– Драго ни е да објавиме дека следната година Максима и Аугуста ќе добијат помлада сестра,
– напиша тој на својата Фејсбук страница.

38-годишниот милијардер и неговата сопруга веќе имаат две ќерки: Максима е родена во 2015 година, а Аугуста во 2017 година.

Марк Цукерберг и Присила Чан се запознале додека студирале на Универзитетот Харвард во 2003 година, кога чекале во редица пред тоалетот на студентска забава.

Во 2012 година, тие направија скромна свадба, која се одржа во нивната вила, во друштво само на блиски пријатели на парот кои беа присутни на прославата.

Марк Цукерберг моментално е рангиран на 14-тото место на листата на милијардери на Форбс. Неговото богатство се проценува на 53,4 милијарди долари.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....