18.8 C
Скопје
19:55 - 5 октомври, 2022

Славчо Попоски најавува потопло и сончево време, еве кога

– До крајот на оваа недела времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Исклучок ќе биде утрешниот ден кога ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец и повремено истиот ќе засилува на интензитет. Температурите наутро ќе бидат многу ниски и насекаде истите ќе се спуштаат под 10 степени, на некои места и под 5 степени, а локално истите има услови да се спуштат дури и за некој степен под нулата, со што има услови за појава на слаб мраз и слана.

Максималните температури пак, ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 22 степени. Во Скопје ќе биде претежно стабилно и суво со температури помеѓу 17 и 20 степени.

За време на викендот температурите ќе бидат повисоки и ќе се искачуваат во интервалот од 18 до 25 степени, значи не очекува потопол викенд, вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

 

Слични објави

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо

Откриен мотивот за тепачката на Северина со сестра ѝ? Маријана се налутила за препишан имот

еспресо
Се вчитува....