10.8 C
Скопје
20:11 - 28 февруари, 2024

Ознака : белата куќа

Ви препорачуваме на СПЛајфстајлРетроСлајдер

БЕЛАТА КУЌА ЧУВА ГОЛЕМИ ТАЈНИ: Била градена од робови, главниот архитект бил Ирец и не требало да биде во бела боја!

И. Т.
Тешко е да се замисли дека Белата куќа, официјалнатa резиденција на американските претседатели, не била отсекогаш бела. Имено, републиканецот Теодор Рузвелт, кој живеел во неа од...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Велат дека никогаш не ја виделе посреќна – Меланија со нетрпение чека да замине од Белата куќа

Еспресо
За разлика од својот сопруг Доналд, коj не може да ја прежали загубата на претседателските избори во Америка, изгледа дека Меланија не ја дели истата...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Кога ќе се збогуваат со Белата куќа, тука ќе го продолжат својот живот – Доналд и Меланија се селат во својата најраскошна вила!

Еспресо
И покрај тешко прифатениот пораз на американските избори, Доналд наводно му се радува на новиот живот кој го очекува во сончевата Флорида. На ова место...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО: Меланија за Ноќта на вештерките ја украси Белата куќа во опседната шума (ФОТО)

Васко Спасоски
Белата куќа и официјално е отворена за зомбите, вештерките, чудовиштата, костурите, самовилите и сите други волшебни суштества во кои се маскираат граѓаните ширум Америка за...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ким Кардашијан може да се кандидира за претседателка на Америка: Нејзиниот пријател ги откри плановите!

Еспресо
Ким Кардашијан Вест минатата година во интервју за „Vogue“ откри дека студира право, дека 4 години ќе биде приправник во една канцеларија во Сан Франциско...