33.8 C
Скопје
16:24 - 24 јуни, 2024

Ознака : претседателка

ЕспресоСлајдер

(Видео) Претседателката на Молдавија тотално го збуни Орбан: Не му дозволи да ѝ ја бакне раката

еспресо
Виктор Орбан, премиерот на Унгарија, се обиде да ја бакне раката на молдавската претседателка Маја Санду, но најверојатно тоа не беше според протоколот. Унгарскиот претседател...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Која е Наташа Пирц Мусар, првата жена претседател на Словенија: Адвокатката без политичко искуство ќе се залага сите земји од Западен Балкан што поскоро да влезат во ЕУ

Еспресо
Наташа Пирц Мусар, која во вториот круг од претседателските избори го победи Анже Логар, ќе биде првата жена на функцијата претседател на Словенија. Поранешната новинарка...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА КОЛИНДА ГРАБАР КИТАРОВИЌ Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Студира на Харвард, успешна е во уметничко лизгање,

Еспресо
Катарина Китаровиќ (20) е голема гордост на поранешната претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ (53). Иако таа повеќе не ја води државата, нејзиниот деловен и приватен...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ким Кардашијан може да се кандидира за претседателка на Америка: Нејзиниот пријател ги откри плановите!

Еспресо
Ким Кардашијан Вест минатата година во интервју за „Vogue“ откри дека студира право, дека 4 години ќе биде приправник во една канцеларија во Сан Франциско...