23.8 C
Скопје
15:31 - 30 мај, 2024

Ознака : маја санду

ЕспресоСлајдер

(Видео) Претседателката на Молдавија тотално го збуни Орбан: Не му дозволи да ѝ ја бакне раката

еспресо
Виктор Орбан, премиерот на Унгарија, се обиде да ја бакне раката на молдавската претседателка Маја Санду, но најверојатно тоа не беше според протоколот. Унгарскиот претседател...