21.8 C
Скопје
20:16 - 15 април, 2024

ФОТО: Меланија за Ноќта на вештерките ја украси Белата куќа во опседната шума (ФОТО)

Profimedia

Белата куќа и официјално е отворена за зомбите, вештерките, чудовиштата, костурите, самовилите и сите други волшебни суштества во кои се маскираат граѓаните ширум Америка за Ноќта на вештерките, што традиционално се слави на 31 октомври секоја година.

Важноста на овој празник во Америка ја покажуваат и декорациите кои Белата куќа ја претворија во опседната шума. Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп, оваа година се одлучија на декорација слична со таа што ја имаа минатата година.

Погледнете како изгледа:

Фото: EPA-EFE/Yuri Gripas / POOL
EPA-EFE/Yuri Gripas / POOL
EPA-EFE/Yuri Gripas / POOL

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....