14.8 C
Скопје
18:06 - 27 февруари, 2024

Ознака : мекнали

Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Наградуваниот американски драматург Теренс Мекнали почина од коронавирус

Еспресо
Американскиот драматург Теренс Мекнали почина на 81 година по компликации на неговото здравје предизвикани од коронавирусот, пренесува „Би-Би-Си“. Мекнали беше добитник на повеќе Еми и...