7.8 C
Скопје
21:08 - 20 февруари, 2024

Ознака : Дарко Илиевски

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Дарко Илиевски повторно ќе стане татко: Неговиот син Матео ќе добие сестричка

Еспресо
Македонскиот пејач Дарко Илиевски објави дека повторно ќе стане татко – тој и неговата сопруга Ивана го очекуваат нивното второ дете. Парот веќе го има...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Дарко Илиевски стана татко, се роди малиот Матео во Мајами (ФОТО)

Igor
Пејачот Дарко Илиевски кој пред неколку години се пресели во далечниот Мајами, стана татко. Неговата сопруга Ивана се породи пред неколку дена и на свет...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor
Од македонската естрада последниве десетина години се откажаа многу пејачи. Кога велиме се откажаа, не мислиме на тоа дека престанале да се занимаваат со оваа...