11.8 C
Скопје
22:19 - 26 февруари, 2024

Ознака : ураган иан

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Погледнете ги снимките: Ураганот Иан ја погоди Флорида и предизвика катастрофални поплави, милиони луѓе без струја

Еспресо
Ураганот Иан синоќа ја зафати Флорида, придружен со силни ветрови и обилни врнежи од дожд кои предизвикаа катастрофални поплави и прекин на електричната енергија низ...