16.8 C
Скопје
16:24 - 27 февруари, 2024

Ознака : Ламбе Алабакоски

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Ламбе Алабакоски: Каменот си тежи на местото, така и ние тежнеевме за тука

Кате Божиновска
Пејачот Ламбе Алабаковски е уапсен вчера во вечерните часови со неговиот дом во Битола, кога се потврдило дека познатиот музичар е уапсен под сомнение дека...
Наши ФациСцена

Ламбе испрати убави вести од Америка: Пејачот по вторпат ќе стане татко!

Слободен печат
Познатиот пејач Ламбе Алабакоски по втор пат во својот живот ќе се оствари во улогата на татко. Алабакоски радоснота вест ја сподели со неговите фанови...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor
Од македонската естрада последниве десетина години се откажаа многу пејачи. Кога велиме се откажаа, не мислиме на тоа дека престанале да се занимаваат со оваа...