9.8 C
Скопје
00:21 - 27 февруари, 2024

Ламбе испрати убави вести од Америка: Пејачот по вторпат ќе стане татко!

Познатиот пејач Ламбе Алабакоски по втор пат во својот живот ќе се оствари во улогата на татко.

Алабакоски радоснота вест ја сподели со неговите фанови на социјалните мрежи каде објави фотографија од ултразвук од бебето. Пејачот со фотографијата напиша и коментар кој гласи:

– Радувајте се на малите нешта во животот тие се Најголеми! Радоста наша верувам е и ваша!

Инаку Ламбе и неговата сопруга Магдалена за првпат станаа родители пред пет години кога им се роди малечкиот Михаил.

Да потсетиме, пејачот Ламбе веќе неколку години заедно со своето семејство живее на Флорида, односно Соединитетите Американски Држави.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....