26.8 C
Скопје
09:21 - 13 јуни, 2024

Ознака : џони штулиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Џони Штулиќ објави нов албум: Со дури 42 песни ја израдува својата публика!

Еспресо
Бранимир Џони Штулиќ, поранешниот фронтмен на групата „Азра“, објави албум и ги израдува своите обожаватели со 42 нови песни. Сите љубители на ликот и делото...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Џони Штулиќ сподели досега необјавени концертни снимки од култниот бенд „Азра“! (ВИДЕО)

Теодора Циклевска
Легендарниот музичар Џони Штулиќ на својот канал на Јутјуб, на кој се потпишува како Петровиќ Петар, објави снимка под наслов „Азрино сунчано дно“, на која...