Tag : одложен фестивал

Ви Препорачуваме Лајфстајл

ОФИЦИЈАЛНО: Фестивалот Коачела одложен поради коронавирусот!

Еспресо
Еден од најпознатите музички фестивали во светот, Коачела, принудно ќе биде одложен поради актуелната опасност од коронавирусот.  Фестивалот требаше да се одржи следниот месец во...