20.8 C
Скопје
18:57 - 30 мај, 2024

Детали за монструозното злосторство во Србија: Жена цела ноќ ја режел со нож, па потоа ја силувал

Мажот Љуба Н.(32) е уапсен поради сомнение дека на 16 март во село Радоево кај Зрењанин, Србија, провалил во куќата на соседката (68), која најпрвин ја претепал, потоа ја полевал со вода и ја мачел со часови, а на крајот ја силувал и ја ограбил.

Како што дознаваат српските медиуми, лисици биле ставени и на неговиот млад братучед (17), кој учествувал во монструозното насилство, но не и во силувањето.

Злосторството се случило вечерта, кога пред куќата на жената наводно осомничените биле донесени од двајца соучесници, по кои полицијата трага.

-Жената живее сама во куќата, а тоа го знаеле осомничените бидејќи и се соседи. Прво почнаа брутално да ја удираат со раце и нозе, заканувајќи и се дека ќе ја заколат и ќе ја остават без ништо – вели извор за српски „Ало“.

Како што додава изворот, постариот осомничен потоа отишол чекор понатаму.

– Ја соблекол жртвата и со нож и изрежал иницијали на телото. Жената врескала и повикала помош, но никој не ја слушнал. Тоа траеше речиси цела ноќ – додава соговорникот на „Ало“.

На помош ѝ пришол соседот Бојан Фелбаб кој за „Ало“ вели дека нашол страшна глетка.

– Соседот кој живее од другата страна ме разбуди еден ден подоцна во шест часот наутро. Нападнатата соседка дојде кај мене и видов страшна глетка. Беше завиткана во ќебе, а насекаде имаше крв. Ми рече да се јавам на соседот кој се грижи за неа и кој нормално и помогнал и ја однел во болница. Токму тој повика полиција и Брза помош – изјави Фелбаб.

Полицијата веднаш привела двајца осомничени, додека потрагата по двајцата од автомобилот се уште трае.

Жената била пренесена во болницата во Зрењанин каде и биле констатирани бројни повреди. Лекарите со детална анализа подоцна утврдиле дека била силувана.

На осомничениот Љуба Н., му е одреден притвор до 48 часа, по што ќе биде сослушан во Вишото јавно обвинителство Зрењанин. Малолетникот пак, е изведен пред судијата за малолетници на Вишиот суд во Зрењанин.

Патем, како што дознава „Ало“, Љуба Н. бил во затвор во Романија.

Слични објави

Никол Кидман во жешка сцена со 20 години помлад актер: Откако уринираше врз него, повторно заедно во бурна афера

Еспресо

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо
Се вчитува....