23.8 C
Скопје
15:47 - 30 мај, 2024

(Видео) Позната водителка доби напад на смеа пренесувајќи вести во живо: „Најдоброто нешто на телевизија“

Сузан Даубнер, познатата германска телевизиска водителка на Дневник на телевизијата АРД и личност која ги пренесува вестите веќе 24 години, во средата среде програма во живо се изнасмеа.

Во неколку наврати, Даубнер се обиде да ги започне вестите за средбата што ќе следува во кабинетот на сојузниот канцелар, но таа повторно и повторно ја прекинуваше реченицата бидејќи не можеше да ја докаже од смеа.

Водителката им се извини на гледачите и си ги бришеше солзите, но не можеше да дојде при себе речиси цела минута откако колегите Свен Лориг и Ана Планкен ѝ го „предадоа“ кадарот.

Во интервју за Билд, Даубнер изјави дека и денес нема поим што точно „ја снашло“, но се чини дека претходно ја насмеал Лориг, кој признал дека направил прилог за Светското првенство во рагби во Франција и покрај тоа што не ги познава правилата на тој спорт.

Нејзиниот напад на смеа ги насмеа луѓето на социјалните мрежи и предизвика многу позитивни реакции.

„Единствената добра работа на телевизија во моментов“, е еден од коментарите.

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....