36.8 C
Скопје
18:18 - 19 јули, 2024

(Видео) Новак Ѓоковиќ доби оро компонирано од Жељко Јоксимовиќ: „Кој пее зло не мисли“

Жељко Јоксимовиќ беше особено инспириран од Ноле.

Композиторот и пејач се почувствувал многу инспириран, што направи „Оро на Ноле“ и го постираше на Инстаграм.

„Направив Новаково оро денес, инспириран од последните случувања. Кој пее, зло не мисли“ – напиша Јоксимовиќ со емотикон молитва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)

Да потсетиме, Новак Ѓоковиќ синоќа го совлада Холгер Руне во осминафиналето на Вимблдон, но навивачите на Руне се однесуваа неспортски и фрлаа работи кон Новак, што очекувано го налути српскиот ас.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....