17.8 C
Скопје
23:57 - 14 април, 2024

Ознака : жерар пике

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира искрено за целата драма со Пике: „Покрај болничкиот кревет на татко ми, дознав дека Жерар ме изневерува, светот ми се урна!“

Еспресо
Шакира изјави дека дознала за предавството на поранешниот партнер Жерар Пике во моментот кога нејзиниот татко бил на интензивна нега. Според пејачката, нејзиниот татко одлетал...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шпанска инфлуенсерка против Жерар Пике: „Никогаш повеќе со него не влегувам во автомобил, ме посрамоти“

Еспресо
Шпанска инфлуенсерка, ќерка на поранешниот познат шпански фудбалер Франсиско Пако Хемез, го сподели своето искуство со поранешниот играч на Барселона Жерар Пике. Инфлуенсерката на ТикТок...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Жерар Пике и младата љубовница организираат свадба: „Ќе ја објават веста на важен датум“

Еспресо
Поранешниот сопруг на колумбиската пејачка Шакира, шпанскиот фудбалер Жерар Пике планира да се ожени со 24-годишната Клара Чиа, со која ја изневери поранешната сопруга. Извор...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Жерар Пике разоткриен: Разменувал со Мис Бум Бум жешки пораки за време на врската со Шакира, „ме прашуваше за големината на мојот задник“

Еспресо
Жерар Пике изгледа дека е далеку од наоѓање мир по неговата разделба од познатата пејачка Шакира. Среде тековните битки за старателство за нивните деца, Милан...
СветСлајдерСпортСцена

Пике сака трето дете, Шакира му подготвува „напад“ на суд

еспресо
Љубовната врска меѓу Жерар Пике и неговата девојка Клара Киа Марти станува сѐ посилна. Познатиот папарацо Георги Мартин, кој секогаш е добро информиран за случувањата...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(Пра)дедото на Шакира е Македонец: Зошто пејачката и Пике им дадоа православни имиња на своите децата?

М.Р.
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике објавија дека се разделуваат по 12 години љубов. Иако главната причина за ваквата одлука е наводното неверство на фудбалерот,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Зошто Шакира се плашела да стапи во брак со Пике? Колумбиската пејачка ја откри причината

М.Р.
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике пред два дена потврдија дека се разделуваат по 12 години врска. „Жал ни е што потврдуваме дека се разделуваме....