17.8 C
Скопје
13:33 - 20 април, 2024

Ознака : турнир

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Како се препороди голболот во Македонија: Од импровизација до меѓународен турнир!

Кате Божиновска
На 17-ти април ќе се одржи првиот меѓународен пријателски турнир во голбол. Децата и младинците од Државното училиште за деца и младинци со оштетен вид...
ЛајфстајлСцена

Ја растури Серена како од шега: Има 19 години, 6 милиони долари на сметка, на Инстаграм и „пука“ профилот од секси фотки (ФОТО)

Igor
Вчера во финалето на УС-Опен се случи вистинска сензација – потполно неочекувано, титулата ја освои Бјанка Андреску, скратувајќи ја можноста на Серена Вилијамс да влезе...