20.8 C
Скопје
07:20 - 13 јуни, 2024

Ознака : Јордан Симонов

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Едногласно доделена награда: Актерот Јордан Симонов е лауреат на 31. Меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“

Еспресо
Жири-комисијата на 31. Меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“ во состав: Дарја Ризова, претседател, Мими Таневска и Иван Додовски, членови, едногласно ја доделија престижната...