28.8 C
Скопје
00:22 - 5 јули, 2022

Ознака : ламбе

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Видео) Ламбе го потпали протестот пред Влада: „НЕ за францускиот предлог“, „Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка“

Еспресо
Протестот пред Влада организиран за да се каже „не“ на францускиот предлог започна со македонска химна, а популарниот пејач Ламбе Алабакоски ја потпали атмосферата велејќи...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Ламбе ќе го запали Прилеп на 16 јули

Еспресо
„Триесет и четири годишниот маж од Битола“ ќе го запали Прилеп на 16 јули, кога е предвиден неговиот настап на сцената на Пивофест. Популарниот фестивал...