17.8 C
Скопје
06:14 - 30 јуни, 2022

Ламбе ќе го запали Прилеп на 16 јули

„Триесет и четири годишниот маж од Битола“ ќе го запали Прилеп на 16 јули, кога е предвиден неговиот настап на сцената на Пивофест.

Популарниот фестивал Пивофест ќе се одржува од 14 до 17 јули, а ќе доминираат македонските пејачи.

На фестивалот ќе настапат и Џамбазов и Гуру Харе, Наум Петрески, Љубојна, Миле Кузманоски, Елена Велевска, Суперхикс, Елена Петреска, Вера Јанковиќ, Нокаут, ДНК, Некст Тајм, Лозано, Ареа, Владо Јаневски и Џамбо Агушев.

Ова ќе биде прв настап на Алабаковски по инцидентот со палењето на Центарот „Ванчо Михајлов“ во Битола.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....