9.8 C
Скопје
02:36 - 15 април, 2024

Ознака : Бина

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Теа Таировиќ ја „побудале“ публиката: Погледнете ги овие жешки сцени

Еспресо
Популарната пејачка Теа Таировиќ настапува речиси секоја вечер, а нејзиниот последен настап сигурно ќе остане запаметен по необичниот танц кој го изведе додека се тркала...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Снимката од смртта на сцена на славниот музичар се шири на социјалните мрежи: Срцев удар пред публика

Еспресо
Познатиот кубански пејач и текстописец Хуан Карлос Формел почина на 60-годишна возраст. Како што пренесува „Дејли мејл“, тој доживеал срцев удар додека бил на сцена,...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Се огласи Шемса по стравичниот пад од бина: „Слетувањето беше безболно, на задникот…“

Еспресо
Публиката во швајцарскиот град Шлирен, во клубот „Хенодик“, која завчета вечерта ја забавуваше легендарното дуо на некогашните пет солисти на „Јужен ветер“, Шемса Суљаковиќ и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

САГ НАГРАДИ: „Несреќа“ на црвениот тепих за Селена Гомез, се сопна од високите потпетици!

Еспресо
Актерката и пејачка Селена Гомез се сопна на црвениот тепих директно пред фотографите. За време на нејзиниот прв настан во 2022 година, САГ наградите, на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот кантавтор Дејвид Олни (71) почина на бина во саботата навечер на 18 јануари, за време на својот настап во фестивал во Флорида. Како што...
ЛајфстајлСцена

Брена во најкраткиот фустан во кариерата излезе на бина, направи лом и покажа нешто повеќе (ВИДЕО)

Igor
Лепа Брена (58) прва на јавната сцена носеше секси костими кои денес ретко која млада пејачка би се осудила да ги облече, а фолк ѕвездата...