13.8 C
Скопје
23:09 - 29 мај, 2024

„Се степав на училиште поради мајка ми“: Анастасија Ражнатовиќ си ја отвори душата за најтешките моменти од детството

Младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ја отвори душата и проговори за најтешките и најубавите моменти од своето детство. Таа за К1 телевизија откри дека на училиште прв и последен пат се степала поради нејзината мајка.

– Се сеќавам на училишните денови, кога мама беше со алка за домашен притвот. Имав 12 години и се преправав дека сум целосно луда. Како ништо да не се случува, а весниците пишуваат. Мама беше на сите насловни страници. Пишуваше што ќе биде, што нема. Ќе ни ја одземат куќата, ќе го земат старателството над мене…Имав среќа што во училиште немаше злонамерни деца што ќе ме прозиваат. Всушност, имаше една девојка – се присетила Анастасија.

– Тогаш првпат се скарав на училиште, бидејќи ја навредуваше мајка ми. Таа кажа нешто за алката. Иако бев мирна и присебна, кога се работи за семејството и кога се случуваше таков хаос, ме обзеде бес. Кога некој ќе удри по мајка ти, а ти ја имаш само таа…- продолжила таа.

Младата пејачка изјави дека тогаш и паднал мрак пред нејзините очи.

-Ми напиша на „Фејсбук“ во петокот, а јас во понеделник ја најдов на училиште и ја удрив, се степавме. Сите беа шокирани затоа што никогаш не бев проблематична. После тоа, многу брзо, мајка ми реши да не однесе на Кипар – изјавила Анастасија на К1 во емисијата „Преживеани“.

Инаку, Анастасија денес е во среќен брак со фудбалерот Немања Гудеља, кој ја користи секоја прилика да ја изненади.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо
Се вчитува....