19.9 C
Скопје
17:37 - 18 мај, 2022

(ВИДЕО) ПЕСНИТЕ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО СРЦЕТО НА ПЕКИНГ: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

Дека убавината се крие во малите нешта сведочат бројни ситуации од секојдневието кои едноставно знаат да ни го разубават денот.

Таква радост ни донесе еден уличен изведувач по име Ванг Хиао Чонг кој на случајните минувачи во срцето на Пекинг пее песни од нашиот никогаш непреболен Тоше Проески.

На неговиот инстаграм-профил може да се видат неговите изведби на српски јазик на песните „Чија си“ и „Још увек сањам да смо заједно“.

Под неговите објави следеа бројни коментари од нашинци низ целиот свет кои беа воодушевени од неговото пеење, но и од изборот на песните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....