26.8 C
Скопје
18:52 - 15 април, 2024

(ФОТО) ХАРИЗМАТИЧНИ И СМЕЛИ: Листа од славни личности родени во знакот на Стрелец

Родените во знакот на Стрелец  отворени и оптимистични екстроверти кои предизвикуваат почит и наклонетост кај сите што ќе ги запознаат. Стрелците се одликуваат со лојалност, интелигенција и многу шарм. Единствени се, талентирани и имаат беспрекорна проникливост.

Хајли Бибер

Оваа икона на поп културата е родена на 22 ноември. Таа го живее живот на богатите и славните со сопругот Џастин Бибер.

ОД ПЕСНА ДО ПАКЛА КАНАБИС: Џастин Бибер лансираше производи со марихуана за помош со менталното здравје

Скарлет Јохансон

Фото: Профимедиа

„Црната вдовица“ на Марвел се роди на 22 ноември. Ѕвездата успешно избира улоги за себе и го остава својот печат врз филмската индустрија.

На Скарлет Јохансон ѝ се роди син!

Мајли Сајрус

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Вечно дива и слободна, пејачката на „Wrecking Ball“ е родена на 23 ноември. Како вистински Стрелец, таа не може да биде затворена во кафез.

(ФОТО) МАЈЛИ САЈРУС КАКО ЛЕПА БРЕНА: Ситније, Циле, ситније!

Брити Спирс

бритни спирс
Фото: EPA/JASON SZENES

Поп-иконата, која неодамна беше одлободена од старателството на нејзиниот татко, е родена на 2 декември. Таа е спремна да ја почне новата авантура на својот живот – брак со партнерот Сем Ашгари.

(ФОТО) ЧЕСТИТКИ БРИТНИ СПИРС: Пејачката се вери со долгогодишното момче Сем Асгари

Џеј Зи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JAY-Z (@jayzz_official)

Иконскиот рапер кој исто така ѝ е сопруг на Бијонсе е роден на 4 декември. Тој е еден од најдобрите хип-хоп артисти на сите времиња.

ДОБРО НЕ НАЈДЕ ЏЕЈ ЗИ: Славниот рапер и сопруг на Бијонсе се приклучи на „Инстаграм“

Џуди Денч

Profimedia

Дамата не сака да ја именуваат како „национално богатство“ во Англија. Таа е родена на 9 декември. Каков бунтовник Стрелец.

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Џејми Фокс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

Незаменливиот актер и оскаровец кој ја толкуваше улогата на Реј Чарлс во истоимениот филм „Реј“ е роден на 13 декември.

НАЈДОБРИТЕ 100 ПЕСНИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Ранг-листа на „Ролинг Стоун“

Тејлор Свифт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Пејачката која има освоено 10 Греми награди е родена на 13 декември. Таа нема проблем да ги прави работите на свој начин, канализирајќи го вистинскиот дух на Стрелецот.

Го надмина Мајкл Џексон: Тејлор Свифт е прогласена за изведувач на деценијата! (ФОТО)

Бред Пит

Фото: Instagram

Како едно од најголемите имиња во Холивуд, Бред Пит не е странец на скандалите во очите на јавноста – особено поради неговото наводно „жедно“ око! Актерот е роден на 18 декември.

ФОТО | Бред Пит има повеќе тетоважи и од Анџелина: Неговото мускулесто тело ќе ве остави без здив!

Били Ајлиш

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Оваа поп принцеза ќе ги прекори сите што не ги почитуваат другите или себеси. Пејачката е родена на 18 декември.

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Џејн Фонда

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jane Fonda (@janefonda)

Со кариера која трае со децении, Џејн Фонда е жива легенда. Таа е родена на 21 декември.

(ФОТО) ПО 62 ГОДИНИ ПОВТОРНО НА НАСЛОВНАТА СТРАНИЦА НА „ВОГ“: Безвременска убавица – Џејн Фонда!

Слични објави

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо

(Фото) Славната Касандра има една желба: Ги слушам Цеца и Карлеуша, а сакам да снимам филм со Милош Биковиќ!

Еспресо
Се вчитува....