17.8 C
Скопје
21:45 - 15 април, 2024

Ознака : скуби ду

Ви ПрепорачувамеРетроСлајдерСценаФилм и ТВ

Како Френк Синатра му станал кум на најпознатото куче од цртаните филмови

Еспресо
Откако во далечната 1969 година се појави на сцената, кучето Скуби Ду набрзо стана еден од најпопуларните ликови од цртаните филмови на сите времиња, а...