23.8 C
Скопје
16:11 - 28 мај, 2024

Ознака : дора мар

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо
Благодарение на познанството со францускиот поет Пол Елијар и одличното познавање на шпанскиот јазик, француската уметница – сликарка, поетеса и фотограф, Дора Мар во 1936...