36.8 C
Скопје
16:54 - 18 јуни, 2024

Ознака : кејт мидлотн

Секојдневие

Успешно криени тајни на Холивуд: Џони Деп е роднина со кралицата Елизабета Втора

Еспресо
Додека повеќето славни личности сакаат да го споделат со светот секој детаљ од својот живот, некои сакаат работите да ги држат во тајност, пишува Брајт...
СветСлајдерСцена

КАКО МИРИСАЛА ЛЕЈДИ ДИ: Еден од нејзините омилени парфеми носела Меган на првиот состанок со Хари

Еспресо
И покрај тоа што поминаа 24 години од нејзината смрт, принцезата Дијана сè уште е главна вест во сите светски медиуми. Секоја година на годишнината...