21.8 C
Скопје
20:03 - 15 април, 2024

Ознака : слободно време

Секојдневие

Легендата за Дедо Мраз

Слободен печат
Легендата за Дедо Мраз започнува уште во далечната 280 година од нашата ера, кога се смета дека се родил Свети Никола. Тој бил монах познат...
Секојдневие

Компанијата Verzion успеа со 5G мрежата во САД! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Фирмата Verizon го исполни својот план врзан со 5G мрежата во САД. Интернет порталот Engadget пишува дека компанијата е задоволна со покриеноста на ултра-широкопојасни мрежи...
Секојдневие

Видеото во кое Борис Џонсон ја рецитира „Илијадата“ на старогрчки ги подели твитерџиите

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон е посебен лик, а поради своето однесување често е предмет на жестоки расправии на социјалните мрежи. Деновиве се појави видео снимено...
Секојдневие

Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот: Човечката фантазија нема граници! (ФОТО)

Теодора Циклевска
Ако не сакате класична новогодишна елка, а сакате да си го украсите домот, на вистинското место сте. Ви ги претставуваме најнеобичните новогодишни елки на светот....
Секојдневие

Италијански Божиќ во Њујорк: Уживајте следните две минути во прекрасниот божиќен амбиент (ВИДЕО)

Теодора Циклевска
На Фејсбук се појави снимка од украсени куќи во италијанско-американска населба во Њујорк. Целата улица изгледа како место од бајките. Уживајте следните две минути во...
Секојдневие

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо
На фотографијата можете да видите двајца браќа близнаци кои се ожениле со сестри кои исто така биле близначки. И двата пара имаат дете, а нивните деца си личат уште повеќе!...
Секојдневие

СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ОВАА УЧИТЕЛКА! Децата пресреќни – Ова е најоригиналниот костим за маскенбал! (ВИДЕО)

Еспресо
Учителката и нејзините ученици се ѕвезди на интернет откако се појави ова видео на кое тие се маскирани за маскенбал. Нивните костими се инспирирани од филмот на Дизни „101 Далматинец“, а...
Секојдневие

Што предвидува Нострадамус за 2020 година: Монархот „кој најдолго владее ќе умре“

Слободен печат
Најголемото пророштво од кое стравуваат многу луѓе е тоа дека на човештвото му се подготвува Трета светска војна, која ќе трае триесет години. А еве...
Секојдневие

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2020 година: Снегот ќе стекне моќ над луѓето подигнувајќи ги морињата и океаните

Слободен печат
Баба Ванѓа, Вангелија Пандева Димитрова, која е родена во Струмица во 1911 година, ослепела во несреќа кога имала 12 години и после тоа станала видовита....
Секојдневие

Најнапорен период од годината – во неделата пред Божиќ губиме 21 час од спиењето

Слободен печат
Поради многуте обврски остануваме будни долго во ноќта и се будиме најмалку еден час порано од вообичаено. Секој втор човек пред празниците спие во просек...