17.8 C
Скопје
21:45 - 15 април, 2024

Ознака : аларм

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Ковид и мајмунските сипаници се само почеток? Експертите го вклучија алармот: Силен раст на болести преносливи од животни на човек, нови епидемии на повидок

Еспресо
Со ширењето на мајмунските сипаници низ светот по Ковид 19, постојат стравувања дека растечките епидемии на болести кои преминуваат од животните на луѓето може да...
Секојдневие

Се будите одморени или уморни? Различните видови на аларми можат да влијаат на будењето

Еспресо
Музиката на алармот може да влијае на тоа колку лесно се будите. Поострите тонови може да влијаат да се чувствувате поуморно кога ќе се разбудите,...