19.8 C
Скопје
22:21 - 19 мај, 2024

Ознака : луис хамилтон

СветСлајдерСцена

Бред Пит почнува да снима филм со Луис Хамилтон: 150.000 фанови ќе статираат на трибините во улога на навивачи на Ф1

Еспресо
Американскиот актер Бред Пит веќе е во Британија за да снима, во соработка со Луис Хамилтон, филм за Формула 1, од кој голем дел ќе...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Луис Хамилтон ја замени Шакира со Леонардо ди Каприо: Ѕвездите го украдоа вниманието

Еспресо
Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, беше виден како седи покрај холивудскиот актер Леонардо ди Каприо на многу очекуваниот натпревар од НБА плејофот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Дали Бред Пит ќе се појави со Луис Хамилтон во филмот за „Формула 1“? Седумкратниот светски шампион им одговори на новинарите

Еспресо
Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон во петокот изјави дека нема да се појави во филмот за „Формула 1“ со Бред Пит во главната улога, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ХАМИЛТОН отворен за соработка со ВИЛ СМИТ: „Ќе го раскажам својот пат до успехот во Формула 1 преку филм“

Еспресо
Луис Хамилтон вели дека би сакал да работи со холивудскиот актер и продуцент Вил Смит. Возачот на „Мерцедес“ објаснува дека филмот на Вил Смит за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Луис Хамилтон за ПРОБЛЕМИТЕ со менталното здравје: „Чекорот напред е постојан напор, но мора да продолжам да се борам!“

jasmina.kantardzieva
Возачот на Мерцедес, кој најави повлекување од трките на 1 април, по тешката тркачка сезона, на социјалните мрежи искрено проговоре за емоционалните тешкотии со кои...
СветСлајдерСцена

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски
Луис Хамилтон, шесткратниот шампион во Формула 1 има многу причини да биде среќен човек, а една од нив е тоа што покрај себе ја има...
Uncategorized

Никол Шерзингер повторно се појави на црвениот тепих со поранешното момче Луис Хамилтон! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Никол Шерзингер се појави во јавност на Модните награди во Лондон, ни помалку ни повеќе, туку со поранешното момче Луис Хамилтон, возачот на Формула...